Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Metollari: Takimi i liderëve në Tiranë, edhe vëllazëror, edhe në rrugëtimin evropian

Mesazhet që dolën nga takimi i lidërëve të partive politike shqiptare me kryeministrin shqiptar Edi Rama, ishin në frymën e vazhdimit të agjendës evropiane të dy shteteve mike fqinje, Maqedonisë së Veriu dhe Shqipërisë, kështu vlerëson analistja e çështjeve euro-integruese nga Tirana, Doriana Metollari.

“Ku ka shqiptarë në këto takime, ka gjithmonë thuajse një frymë të qëndrueshme bashkëpunimi të ndërsjellë. Shpresojmë të kemi sa me shpesh takime të tilla për të vazhduar këtë frymë vëllazerore të mirefilltë shqiptare, si dhe rrugëtimin e përbashkët evropian. Takimet e këtij niveli duhet të ndodhin më shpesh. Mesazhi është shumë atdhedashës dhe progresiv në shkëmbim të ideve dhe nivelit politik. Për shqiptarët kjo ka rëndësi, jo urrejtja politike që krijon vetëm ndasi. Takimet gjithëpërfshirëse janë të mirëpritura por dhe të dobishme për ardhmërinë tonë të përbashkët”, deklaroi Metollari për Indeks.mk

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...