Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Rama mbledh krerët e policisë në ambientet e vilës qeveritare/ Ja kush ka qenë tema e takimit

Në një darkë informale kryeministri i vendit Edi Rama ka mbledhur  drejtorët e qarqeve të policisë.

 

Takimi është zhvilluar zonën e ish-bllokut në vilën 30 ku ishin prezent edhe kryepolici Muhamet Rrumbullaku dhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi.

 

Rendi dhe siguria, por edhe goditja e grupeve kriminale mendohet të ketë qënë tema e takimit mes tyre.

 

Megjithatë kohët e fundit politika dhe policia kanë patur disa pika të nxehta që ende nuk kanë marrë zgjidhje si çështja e ervis martinajt, 500 mijë eurot të gjetura në banesën e pastrueses rozeta dobi, apo dhe arrestimi i zyrtarëve të lartë të financave.

 

Nga ana tjetër, lideri demokrat Sali Berisha ka reaguar në rrjetin e tij social ku shkruan se ky takim është në shkelje të statusit të policisë dhe se kjo darkë po përdoret për qëllime elektorale.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...