Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

VIDEO/ Melia hap dyert në pranverë për turistët; Hoteli më i madh në vend do të punësojë 470 njerëz

Kryeministri Rama e ka nisur të enjten me një postim dedikuar një prej investimeve më të rëndësishme në Shqiperi dhe në rajon në fushën e turizmit.

 

Kreu i qeverise publikoi një video me pamje nga resorti i ndërtuar në gjirin e Lalzit San Pietro, duke I bashkëngjitur edhe disa të dhënë mbi atë cka do të ofroje ky ambjent i ri luksoz në shërbim të turisteve shqiptarë dhe të huaj.

Rama shkruan se hoteli më i ri e më i madh në vend i brandit prestigjioz ndërkombëtar Melia, që hapet në pranverë do të ketë 520 dhoma dhe 470 të punësuar.

 

MIRËMËNGJES

dhe me hotelin më të ri e më të madh në vend të brandit prestigjioz ndërkombëtar Meliá, me 520 dhoma dhe 470 të punësuar, i cili hap dyert në pranverë buzë bregdetit Adriatik si një shembëlltyrë e Shqipërisë Turistike që përparon çdo ditë, ju uroj një ditë të bukur

 

 

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...