“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Manastirliu jep lajmin/ Do rindërtojmë 60 qendra shëndetësore

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrotjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka lajmëruar rindërtimin e 60 qendrave shëndetësore.

 

Manastirliu deklaron se pas përfundimit të tyre, në total do të bëhen 600 qendra shëndetësore të rehabilituara.

 

Lajmin ajo e ka dhënë në rrjetet sociale, ku ka publikuar në një foto disa mjeke në Elbasan.

 

Me stafin e ambulancës së qendrës shëndetësore nr. 1 në Elbasan, e cila do të jetë shumë shpejt në shërbim të qytetarëve me standardet më të mira.

 

Gjatë këtij viti do të rindërtohen edhe 60 qendra të tjera shëndetësore nga veriu në jug, duke e çuar në 400 numrin e qendrave të rehabilituara nga fillimi i këtij programi”, shkruan ministrja.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...