“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Bekteshi: Mbi 15% kursimi i energjisë elektrike tek amvisëritë në 3 muajt e fundit

Ministri Bekteshi përmes profilit të tij në fejsbuk ka njoftuar lidhur me përqindjen e kursimit të energjisë elektrike për muajt e fundit tek amvisëritë dhe konsumatorët e vegjël.

Ai ka vlerësuar se masat e kursimit po japin rezultatet e para dhe se mbi 15% kemi kursime tek amvisëritë dhe konsumatorët e vegjël, kjo e ndihmon përballjen me krizën e energjetike.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...