Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Bilalli-Zendeli: Nën udhëheqjen e Ali Ahmetit ruajmë diskursin proeuropian dhe fokusin drejt BE

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti i shoqëruar nga kryeparlamentari z. Talat Xhaferi, zëvendëskryeministri i parë z. Artan Grubi, ministra, zëvendësministra, deputet, drejtor dhe zëvendësdrejtor si dhe bashkëpunëtorë të tjerë sonte ka nisur takimet me qytetarë dhe aktivist partiak nga fshati Çegran i komunës së Gostivarit.

“Qëllimi i takimit është që ne të ju dëgjojmë dhe ju të flisni. Unë uroj dhe shpresoj që do punojmë fortë që pikënisja në Çegran të vazhdojë. Situata aktuale politike vërtetë kërkon përkushtim dhe seriozitet që të ruhet kursi properendimore që nuk do reflektohet vetëm për të ardhmen në vend por edhe në rajon. Ju garantoj se nën udhëheqjen e Ali Ahmetit do bëjmë ç’mos që të ruajmë këtë diskurs dhe të fokusohemi drejt BE dhe të çojm amanetin në vend se dielli për shqiptarët lind në perendim”, ka theksuar kështu deputetja Bilalli-Zendeli.

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...