“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Napoli turpëron Juventusin dhe shkëputet në +10 pikë

Napoli dhuroi spektakel ne ndeshjen e javes se 18 te kampionatit italian duke mundur 5 me 1 Juventusin.

Paraqitje super e skuadres se Spaletit e cila ne pjesen e pare shenoi me Osimhen dhe Kvaratshkelian.

Mirepo Juventus u rifut ne lojë me nje gol te Di Marias.

Por ne pjesen  e dyte te zotet e shtepise thelluan avantazhin duke shenuar te tjere gola. Fillimisht Rrahmani, pastaj Osimhen dhe Elif Elmaz.

Ne renditje Napoli eshte 10 pike para Milanit dhe Juventusit ndonese kuqezinjte duhet te luajne te shtunen ndaj Lecces ne transferte.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...