Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Sonte në Çegran nis uragani i BDI-së me Ali Ahmetin

Sonte kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, do të takojë qytetarët dhe aktivin partiak në Çegran të Gostivarit ku do të bashkëbisedojë për ngjarjet e fundit në Maqedoni, për eurointegrimet dhe rrugën e Maqedonisë së Veriut drjet Bashkimit Evorpian.

Nën kudjesin e Valdet Xhaferit, kryetarit të degës së BDI-së- Gostivar, Çegrani do të jetë edhe vullkani i parë i BDI-së që do të nis këtë vit për të marrë mbështetje Ali Ahmeti dhe BDI-ja në këtë rrugë dhe ëndërr evropiane.

Sonte do të dëshmohet edhe fuqia e Ali Ahmetit, do të dëshmohet edhe mbështetja ndaj vizionit të tij dhe politikës së tij në qeverinë aktuale.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...