Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Xhaferi: Ahmeti është lider i shqiptarëve, jemi krah qytetarëve dhe ata janë me ne!

Kryetari i degës së BDI-së në Gostivarë, Valdet Xhaferi në fjalimin e tij para banorëve të Ҫegranit ku sonte kanë qëndruar kreu I Integristëve së bashku me kabinetin Qeveritarë ka deklaruar se kreu I integristëve të gjithëve u ka dhënë porosi se vetëm të bashkuar mund të shkojnë proceset përpara.

“Me shumë kujdes kemi dëgjuar, kemi marrë vërejtje e lëvdata nga cdo activist e qytetarë. Duke dëgjuar hallet e tyre. Pjesën e madhe i kemi adresuar në nivelin qeveritarë. Kemi marrë vendime e konkluza dhe jemi kthyer përsëri në bazë duke marrë pasqyrimin e nevojshëm dhe atë se cfarë duhet të bëjmë”, tha Xhaferi.

Ai foli edhe sukseset e BDI-së në nivelin qëndrorë.

“Gjatë gjithë javës do të jemi në bashkëbisedim me banorët e vendbanimit tonë. Me mbështetjen tuaj do të përballemi me të gjitha sfidat”, përfundoi Xhaferi.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...