“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ҫka do të diskutohet në takimin Fajon-Gërvalla?


Krejt çka do të diskutohet në takimin Fajon-Gërvalla.

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Jashtme e Sllovenisë, Tanja Fajon, do të arrijë për vizitë sot në Kosovë nga Mali i Zi.

Ajo do të pritet nga homologia kosovare, Donika Gërvalla- Schwarz.

Ministria sllovene e Punëve të Jashtme ka bërë të ditur se çfarë do të bisedojnë Fajon dhe Gërvalla-Schwarz.

“Temë diskutimi do të jenë forcimi i marrëdhënieve dypalëshe dhe bashkëpunimi ekonomik, politika e brendshme e Kosovës, si dhe situata në rajon”, ka shkruar ministria sllovene.

Fajon, nesër do të takohet me presidenten e vendit, Vjosa Osmani, dhe me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...