Eldin Ademi: BDI është parti e cila gjithmonë ka përfaqësuar vlerë për gjithë popullin

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Arta Bilalli Zendeli: E ardhmja jonë varet nga ndryshimet kushtetuese

Sonte, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë ka takuar qytetarët dhe aktivin partiak tek Shkolla e mesme Teknike në Gostivar. Para të pranishmëve me fjalë rasti është drejtuar vet kryetari i BDI Ali Ahmeti, zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi, sekretari i përgjithshëm i BDI Faton Ahmeti, kryetari i degës së BDI në Gostivar Valdet Xhaferi si dhe deputetja Arta Bilalli Zendeli.

Ne nga Çegrani u spostuam në Gostivar për të ju dëgjuar juve dhe për të marë këshilla e sugjerime e pse jo edhe kritika e lëvdata nga ana juaj. Të flasësh për të kaluarën dhe për ndryshimet që i ka përjetuar jeta politike shoqërore dhe të drejtat e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut gjatë këtyre 20 viteve të fundit mendoj se do të nënkuptonte uzurpim të mbarë këtij eventi andaj nuk do e bëj këtë. E ardhmja jonë varet nga ndryshimet kushtetuese, sfida me të cilën përballemi për të siguruar 2/3 e numrit të deputetëve me qëllim që të realizojmë deri në Nëntor ndryshimet kushtetuese. Ato ndryshime nënkuptojnë hapjen e kapitujve përkatës dhe integrimin e plotë të vendit në BE, ka thënë në fjalën e saj, deputetja Arta Bilalli Zendeli.

Latest Posts

Ali Ahmeti sonte takon qytetarët e komunës së Tearcës, tek restorant “Ulqini”

Kryetari i BDI Ali Ahmeti sonte me bashkëpunëtorë pritet që të takojë qytetarët në komunën e Tearcës, njoftojnë nga BDI. Takimi do të fillojë në...

Arrestohet Alda Klosi, ish-zyrtarja e lartë së cilës pastruesja i vodhi qindra mijëra euro

Arrestohet nga policia nga Tirana Alda Klosi, ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë. Ish-zyrtarja e lartë, e cila ka qene edhe shefe kabineti...

Scholz: Qeveria gjermane do të vazhdojë të punojë ngushtë me Melonin

Qeveria gjermane dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin e saj të ngushtë me udhëheqjen e re italiane nën kryeministren e djathtë Giorgia Meloni, deklaroi kancelari...