Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Policia sekuestron në Prizren një veturë, armë gjuetie dhe tri thika


Prizren, policia sekuestron një veturë, armë gjuetie dhe tri thika.

Policia sot në Prizren e ka sekuestruar një pushkë gjuetie, tri thika dhe një automjet.

Në njoftimin e lëshuar thuhet se ky operacion është bërë në kuadër të planit operativë për parandalimin e gjuetisë së paligjshme.

Sekuestrohet një pushkë gjuetie, tre thika dhe një automjet në Prizren.

“Policët e hetues e kanë ndaluar automjetin dhe e kanë vërejtur se ngasësi i automjetit kishte në posedim një pushkë gjuetie me 15 fishekë, si dhe tri thika. Pas kontrollimit të dokumenteve, rezulton se i njëjti nuk posedonte leje për armët në fjalë”.

“Gjithashtu, gjatë verifikimit të dokumentacionit u konstatua se i njëjti nuk e kishte të regjistruar e as të doganuar automjetin e tij, tip Hondai. Arma dhe 15 fishekë, tri thika dhe automjeti janë sekuestruar nga policia”, thuhet në njoftim.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...