“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ahmeti për pakënaqësitë: Nuk ka dallime programore, por “pse është ky e s’jam unë”

Ali Ahmeti në Klan Debat me Xhumadije Ibraimin ka deklaruar se me përfaqësuesit e “grupit të zjarrit” nuk ka dallime programore apo rreth vizionit të partisë. Ai shprehet se i dhemb kjo situatë e krijuar në BDI, prandaj edhe është i angazhuar dhe ka vënë në lëvizje “të gjitha neuronet” për të kuptuar dhe zgjidhur situatën.

“Pakënaqësi programore nuk ka. Pakënaqësi rreth vizionit nuk ka. Thjeshtë pse është ky e s’jam unë. Pse të jetë Hasani e jo Hyseni..:”, tha mes tjherash Ahmeti.

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...