Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Dy lëkundjet e tërmetit në Tiranë/ Qytetarët “braktisin” banesat e tyre

Lëkundje të forta tërmeti u regjistruan mbrëmjen e sotme në vend. Lëkundjet u ndjenë më disa qytete përfshi kryeqytetin.

 

Pas kësaj,   qytetarë të shumtë  kanë dalë jashtë banesave të tyre.

 

Referuar të dhënave zyrtare nga Ministria e Mbrojtjes lëkundjet kanë shkaktuar dëme të lehta më Xibër të Klosit, por fatmiresisht pa të lënduar ne njerez.

 

Ndërkohë që kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka ftuar qytetarët të raportojnë për çdo problematikë.

 

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...