Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

“Ka nga ata që thonë merr çka të mundesh…” Ahmeti: Ata e kanë marrë mesazhin shumë më herët

Kreu i BDI-së Ali AHmeti ka thënë në emisionin Klan Debat me gazetaren Xhumadije Ibraimi se të pakënaqurit në BDI e kanë marrë mesazhin e tij për “shkarkimin e Grubit”. Sipas Ahmetit, pakënaqësi të tilla në BDI ka pasur gjatë çdo mandati qeverisës, por sipas tij, ministra mund të jenë 5,6 apo 7 persona e jo 100 apo 200. AI thotë se ka përvojë në organizimin politik

“Mesazhin e kanë marrë shumë më herët. Unë kam biseduar me ta. Nuk punoj për inat. Nuk kam inate me bashkëpunëtorët, me bashkëpartiakët. Nuk jam i papërvojë në organizimet politike…”, tha mes tjerash Ahmeti.

Në lëvizjet politike e kombëtare, sipas Ahmetit, futen njerëz idealist, por megjithatë ka edhe të tjerë.

“Ka edhe nga ata që futen për interesa të politikave ditore. Ka patur edhe nga ata që thonë ‘merr çka të mundesh sepse nesër nuk do jesh këtu ku je’. Sigurisht se ka pasur edhe në BDI njerëz të tillë”, deklaroi Ali Ahmeti.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...