“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ndërron jetë Faruk Zeqiri, drejtori i gjimnazit “Zef Lush Marku” në Shkup

Ka ndërruar jetë nga një sulm në zemër, drejtori i Zef Lush Markut në Shkup, Faruk Zeqiri, njëherit edhe vëllau i Muhamed Zeqirit.

Faruk Zekiri ishte një drejtor i njohur i shkollës “Zef Lush Marku” dhe një personalitet i respektuar në komunitetin e arsimit.

Vdekja e tij e hershme është një humbje e madhe për familjen e tij, miqtë dhe kolegët e tij, si dhe për komunitetin e arsimit në tërësi.

Lëvizja e tij do të mbahet në kujtim dhe do të nderohet për kontributin e tij në fushën e arsimit.

Latest Posts

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...