“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

“Nuk lejoj anarki” Ahmeti: Në BDI nuk ka krizë, por debat të brendshëm

BDI është subjekt demokratik që ka krijuar institucione me peshë. Ky është mendimi i Ali Ahmetit, kryetarit të BDI-së, i cili në emisionin Klan Debat flet për të rejat e fundit brenda subjektit të tij politik.

“Në BDI nuk ka krizë. Ka një debat të brendshëm, të cilin unë asnjëherë nuk e kam censuruar, por as nuk kam përdorur mjete autokratike për ta mbytur zërin ndryshe në BDI, por jo edhe të lejohet anarkia sepse anarkia është e dëmshme për të gjithë…Ku ka anarki, sigurisht se nuk ka dobi”, deklaroi Ali Ahmeti.

Latest Posts

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...