“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

“Pakica duhet t’i bindet shumicës” Ahmeti: Drejtësinë e duan të gjithë, por të drejtin nuk e duan

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në Klan Debat deklaroi se shumica brenda partisë që ai drejton ka zgjedhur organet dhe ata që e përfaqësojnë këtë parti në ekzekutiv dhe se ai vepron konform rregullave dhe Statutit të partisë.

“Unë nuk mund të veproj me standarde të dyfishta. Ndryshe me Musa Xhaferin e ndryshe me Artan Grubin, Bujar Osmanin apo Kreshnik Bekteshin që nuk i kam as të gjakut e as të fisit, por i kam bashkëveprimtar, bashkëdrejtues. Dhe unë nuk mund të jem për njërën pale rreze dielli e për palën tjetër fortunë. Kështu që mua më duhet të ndaj drejtësinë”, deklaroi Ahmeti.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...