“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Valë tërmetesh në Tiranë/ Veliaj: Na sinjalizoni për çdo problematikë

Dy goditje të një pas njëshme tërmet kanë lëkundur Tiranën mbrëmjen e sotme.

 

Lëkundja e parë ishte 4.7 dhe e dyta 2.9.

 

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj në një postim në Facebook shkruan shkruan se shërbimet e emergjencës janë në gatishmëri,  ndërsa u ka bërë thirrje qytetarëve që të sinjalizonjë për çdo problatikë në numrat 112 dhe 128.

 

Reagimi i plote

 

Pas valës së tërmeteve, të gjithë shërbimet e emergjencës së Bashkisë së Tiranës kanë kaluar në gatishmëri të plotë. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj i bën thirrje qytetarëve që të sinjalizojnë për çdo problematikë në numrat e emergjencës. “Nje vale termetesh jane ndjere ne Tirane. Sherbimet tona te emergjences kane kaluar ne gatishmeri te plote! Per cdo problematike ne banesa apo rruge malore, ju lutem na sinjalizoni menjehere ne nr. ☎️ 112 ose zjarrifikesit nr. 128 🚒!

Kujdes per njeri-tjetrin! #BASHKE .

Latest Posts

Nga emigrantët e paligjshëm tek siguria kibernetike, zbardhet takimi Rama-Sunak

Takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij britanik, Rishi Sunak është zbardhur përmes një deklarate të përbashkët për mediat.   Në deklaratën e publikuar...

Sondazhet: Mbështetja për Biden drejt rënies

Mbështetja për presidentit Joe Biden ka shënuar një rënie të vogël krahasuar me një muaj më parë, duke ju afruar nivelit më të ulët...