Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Grubi: Korrupsioni më i madh është rrëmbimi i të ardhmes europiane nga aktorë të caktuar

“Nuk na ka ne hije që të na pengojnë në rrugën drejt BE-së, prandaj ne po bëhemi bashkë dhe kryetari Ahmeti thërret në Aleancë për Europë”, kështu deklaroi zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë, Artan Grubi, duke u përgjigjur në një nga pyetjet e shumta të qytetarëve në kuadër të takimeve “Bashkë për Europë” të liderit të BDI-së Ali Ahmeti me bazën partiake.

“Pse t’ia marrësh ardhmërinë fëmijëve, atyre që do lindin pas nesh. T’ia rrëmbesh shpresën, t’ia rrëmbesh dëshirën për jetë. Korrupsioni më i madh është t’ia pengosh dikujt ëndrrën e jetës më të mirë. Ne jemi zotuar, se jetën më të mirë do ta bëjmë në partneritet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian, prandaj po i bëjmë gjithë këto kompromise me marrëveshjen e Prespës dhe fqinjësisë së mirë. Është ngritur në këmbë me Rusi, e Serbi, për ta penguar këtë proces”, tha zëvendëskryeministri i parë Grubi.

Nuk na ka ne hije, shtoi ai, që të na pengojnë, prandaj ne po bëhemi bashkë dhe kryetari thërret në “Aleancë për Europë”.

“Nuk na nderon pengimi i rrugës të integrimit në Evropë, sepse ua rrëmbejmë ëndrrën fëmijëve tonë. Prandaj duhet gjithë ta ngremë zërin dhe mos lejojmë që askush të na rrëmbej të ardhmen e fëmijëve tanë. Evropa është e ardhmja jonë, nuk është Rusia”, nënvizoi Grubi.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...