“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

40 vjet muzikë, Madonna rikthehet në skenë

Në këtë mënyrë ikona e muzikës Pop, Madonna njoftoi nisjen e një turi koncertesh me rastin e 40 vjetorit të saj në muzikë. Turneu nis në verë dhe do të risjellë hitet e saj në 4 dekada muzikë. Do ta nisë nga Vankuveri i Kanadasë më 15 korrik pasuar nga një sërë koncertesh në Amerikën e veriut.

Më pas do të zhvendoset në Europë me Bacelonën, Parisin, Londrën dhe Stokholmin për ta mbyllur në Amsterdam më 1 Dhjetor. Do të jenë gjithsej 35 qytete Madonna do të risjellë këngët e saj hit, “Like a prayer”, “Papa dont Prech” apo “Material Girl” .

Ajo nisi një tur koncertesh edhe në vitin 2019 kur nxori albumin e fundit, por që më pas u ndërprenë për shkak të pandemisë dhe problemeve të saj shëndetësore.

Më mbi 300 milionë disqe të shitura gjatë gjithë karrierës 64-vjeçarja mban vendin e parë si këngëtarja më e pëlqyer në mbarë botën gjë që i ka dhënë edhe epitetin “Mbretëresha e Popit”.

Latest Posts

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...

Pritshmëritë nga marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Fundjavën që shkoi Kosova dhe Serbia u pajtuan në Ohër mbi zbatimin e një plani evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. E mirëpritur në...