Bilall Kasami e la në gjendje skandaloze pjesën e jashtme të stadiumit të qytetit

“Këto dyqane që shihni pas meje, dikur ishin që të gjitha në funksion, megjithatë, qiraxhinjtë u hoqën nga këta dyqane, me pretekstin se do...

Afera Berishaj, reagon ish-kryeministri i Sllovenisë


Ish-kryeministri slloven, Janez Jansa, ka reaguar sërish për aferën financiare ku është i përfshirë edhe ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.

Ai ka kërkuar komision hetimor për të hetuar dyshimet për korrupsion të lidhur me kompaninë energjetike GEN-i.

“Kur qeveria sllovene bën titujt e mediave”, shkroi Jansa në Twitter.

Aty ai ka ndarë titujt për skandalin financiar të bashkëngjitur me fotografitë e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe atij të Sllovenisë, Robert Golob.

“Me sa duket, të gjitha parlamentet në Ballkan do të krijojnë komisione hetimore për korrupsion të dyshuar në lidhje me #GENi më shpejt se ai slloven. Prej majit kot presim 3 firmat e premtuara nga koalicioni Nova Slovenija”, tha ai.

Latest Posts

I njohur ndërkombëtarisht, artisti i grimit, Ernesti, fillon realizimin e masterclass për studentë

Ai është një nga artistët e grimit, ndër më të njohurit në botë. Fjala është për shqiptarin Ernest.mua, i cili po krijon brendin e tij,...

Interes ndërkombëtar për “Melian”, brande të tjera spanjolle kërkojnë të vijnë në “San Pietro Resort”

Hoteli me 5 yje “Melia” Durrës në Gjirin e Lalzit, ka ndryshuar së fundmi këndvështrimin si nga ana e tour-operatorëve por ashtu edhe të...

BDI e bashkuar rreth frontit për Europë

Pas përfundimit të mbledhjes së BDI-së që u mbajt në Tetovë, Ali Ahmeti para mediave ka deklaruar se tema ka qenë fronti për Europë...