Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Begaj thërret Këshillin e Sigurisë/ Mbledhja e 23 janarit, për sigurinë dhe prioritetet e këtij viti

Në 23 janar Këshilli i Sigurisë Kombëtare do të mblidhet nën drejtimin e presidentit Bajram Begaj.

 

Siguria dhe prioritetet për vitin 2023 do të jenë në qendër të diskutimeve.

 

Zyra e shtypit e presidentit bën me dije se mbledhja e Këshillit do të marrë në analizë gjendjen e sigurisë në vendin tonë.

 

Përcaktimi i prioriteteve të institucioneve përgjegjëse që garantojnë sigurinë e qytetarëve, është një pikë tjetër në agjendë.

 

Në mbledhje përveç anëtarëve të përhershëm, do të marrin pjesë edhe drejtues të institucioneve me rëndësi për sigurinë e vendit.

 

Në të kaluarën, në disa mbledhje të këshillit është ftuar edhe udhëheqësi i opozitës. Mbetet për t’u parë nëse ai do të jetë pjesë e kësaj mbledhjeje dhe kush do ta përfaqësojë atë.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...