Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

OVL-UÇK paralajmëron protestë më 17 shkurt


Kryetari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, ka paralajmëruar se, me gjasë, 17 shkurti do të jetë ditë proteste.

Sipas tij, kjo për shkak të paralajmërimit se Gjykata Speciale ka caktuar një seancë tjetër përgatitore ndaj ish-krerëve të UÇK-së, në 15 vjetorin e shpalljes së Kosovës shtet të pavarur.

”Seanca në ditë feste, por as për ne nuk do të ketë festë, e me siguri që protestë”, shkruan Klinaku në Facebook.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...