Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Rexhepi priti në takim ambasadorin Qehaja

Sot zëvendës ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi priti në takim pune Ambasadorin e Republikës së Kosovës në vendin tonë SH. T. Florian Qehaja i shoqëruar nga Diplomati z. Vlorat Gashi.

Republika e Maqedonisë së Veriut ka mbështetur dhe vazhdon të mbështesë Republikën e Kosovës në të gjitha fushat dhe mardhëniet në mes dy vendeve fqinje kanë shënuar një zhvillim të konsiderueshëm.

“Me z. Qehaja diskutuam çështje të ndryshme që kanë të bëjnë me projektet konkrete të përbashkëta që i kemi me Republikën e Kosovës në sfera të ndryshme si dhe sfidat me të cilat ballafaqohemi në realizimin e tyre gjatë kësaj krize globale. Vlen të theksohet se projektet tona të përbashkëta vazhdojmë ti realizojmë me përkushtim dhe me rritme të shpejta me qëllim zhvillimin e të dy vendeve tona, përmirsimin e kushteve të jetesës për të gjithë qytetarët dhe antarsimin në Bashkminin Evropian” – deklaroi zëvendësi Rexhepi.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...