Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Saliu: Themeli, kulmi, betoni, çatia, oxhaku i BDI-së është Ali Ahmeti

Analisti politik Urim Saliu me një postim në rrjetet sociale ka komentuar zhvillimet brenda Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI). Ai thotë se zjarri i vërtetë në BDI është Ali Ahmeti, dhe sipas tij me zjarrin nuk luhet.

“Themeli, kulmi, betoni, çatia, oxhaku i BDI-së është Ali Ahmeti. Ju tjerët pa përjashtim në këtë parti pa Ali Ahmetin që nga hiçi u bëri të jeni dikush me gjithë këto të mira, në BDI jeni vetëm një ‘shtëpi prej kashte’. Zjarri i vërtetë në BDI është Ali Ahmeti dhe siç e dimë të gjithë: Me zjarrin nuk luhet”, thotë Saliu.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...