Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Arta Bilalli Zendeli: Kultivimi dhe ruajtja e demokracisë është obligimi ynë

Ka vazhduar edhe sot takimi i kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti me qytetarë të komunës së Gostivarit më saktësisht me banorët e Qendrës, Xhamixhid, Lagja e re, Lagja e re 1, Silika, Zona e 6 dhe Mllaki. Krahas kryetarit Ahmeti, me fjalë rasti të pranishmëve ju janë drejtuar edhe kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, shefi i grupit parlamentar dhe nënkryetar i BDI Arbër Ademi, kryetari i degës së BDI Gostivar Valdet Xhaferi, nënkryetari i degës së BDI Gostivar Nexhati Jakupi si dhe deputetja Arta Bilalli Zendeli.

Jemi këtu sonte për të vazhduar me trendin e takimeve për të dëgjuar hallet dhe shqetësimet që paraqesin detyrim për ne për të adresuar të njejtat. Vendi ndodhet në një moment të rëndësishëm për të ardhmen dhe jetojmë në një moment që duhet të rruhet orientimi pro-perendimor dhe atë për të siguruar jetë më cilësore për ne. BDI gjithmonë ka qenë krah aleancave pro-perendimore megjithatë në një moment si ky shohim shumë ndarje dhe ofendime në shoqëri por kultivimi dhe ruajtja e demokracisë është obligim për partitë politike, tha deputetja Arta Bilalli Zendeli.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...