Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Hyrja e mundshme e ASH-së në Qeveri, Osmani: Këtë vit merren vendime për 30 vitet e ardhshme

Ka takime në vazhdimësi, kur do të jetë takimi i ardhshëm formal kuptohet se do të pyesni te kryeministri, kështu u përgjigj ministri i Jashtëm, Bujar Osmani në pyetjen se kur pritet të ketë takim mes ekzekutivit dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, përcjell TV21. Osmani tha se ky vit nuk është vit i zakonshëm ku partitë mund të merren me kalkulime ditore politike, ndërsa theksoi se mendon se është momenti për krijimin e frontit të përbashkët për të ardhme evropiane.

“Bisedimet vazhdojnë. Ne mendojmë se me të vërtet këtë vit është krijuar momentum politik ku duhet të merren vendime të caktuara që do t’i determinojnë 10-20-30 vitet e ardhshme. Ky vit nuk është vit i zakonshëm ku mund partitë të merren me kalkulime ditore politike, por bëhen zgjidhje që janë strategjike dhe që janë me rëndësi për të ardhmen e vendit”, tha Osmani duket shtuar se nuk mund të sigurojë se si do të zhvillohen bisedimet për të siguruar shumicë parlamentare për ndryshimet kushtetuese.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...