Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

“Ali Ahmeti theu tabutë antishqiptare”, tha Grubi për flamurin shqiptar në Çashkë

Për vendosjen së flamurit shqiptar në Çashkë, meritat i mori edhe funksionari i BDI-së në ekzekutiv, Artan Grubi. Ai në Facebook shkroi se me këtë veprim, dëshmohet kauza e liderit të BDI-së, Ali Ahmeti për thyerjen e tabuve antishqiptare në Maqedoninë e Veriut.

“Sot një tjetër kauzë e shqiptarëve të Çashkës u bë realitet, në objektin e komunës së tyre po valon për herë të parë flamuri ynë kombëtar! Vendim që reflekton madhështinë e një veprimtarie të drejtë kombëtare që nën udhëheqjen e Ali Ahmetit ka thyer tabutë ideologjike antishqiptare dhe ka bërë shqiptarët zot shtëpie në tokat e tyre”, shkroi Grubi.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...