Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Besnik Tahiri: Lajçak e Kurti të jenë transparent për dialogun


Tahiri: Lajçak e Kurti të jenë transparent për dialogun, janë tema që s’guxojnë me u mbajtë të mbyllura.

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Besnik Tahiri ka folur rreth takimit të sotëm të kryeministrit Albin Kurti me pesë diplomatët ndërkombëtarë.

Tahiri në emisionin ‘dPt te Fidani’ në T7 tha emisari special i BE’së për dialogun, Miroslav Lajcak, si dhe kryeministri Albin Kurti, të dy duhet të jenë transparent sa i përket dialogut.

“Kam qenë disa herë kritikë ndaj rolit të Lajcakut, për shkak se dialogu Kosovë-Serbi është nis prej bishtit, prej temave që kanë prodhu probleme. Duke u marrë me tema të vogla si targat, stikersat, kemi ikë dhe kemi ardh si Kosovë në një pozicion të dëmtum.

Lajcak duhet të jetë transparent. Besoj që edhe Kurti do të del. Janë tema që nuk guxojnë me u mbajtë të mbyllura. Nuk muna me komentu cka ka ndodh në atë takim sepse ka qenë me dyer të mbyllura”, tha Tahiri.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...