Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Pogradeci, tre ditë pa ujë/ Një firmë private dëmtoi tubacionin në Parkun e Drilonit

Prej tre ditësh rreth 47 mijë banorë të qytetit të Pogradecit dhe disa fshatrave përreth janë pa ujë të pijshëm.

 

Shkak është bërë një defekt në tubacionin qendror të qytetit, si pasojë e punimeve që po kryen një firmë private në Drilon. Kjo ka detyruar banorët që prej ditësh të blejnë ujin e pijshëm.

 

Prej kohësh një firmë private po rikonstruksion Parkun e Drilonit, e cila duket se është treguar e pakujdesshme, duke sjellë dëmtime të tubacionit.

 

Përveç banorëve të Pogradecit këtë problematikë po e kalojnë edhe pesë fshatra të njësisë administrative Buçimas.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...