Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

1 vjetori i vdekjes së Daut Zeqirit, Ahmeti: Krenar jo vetëm unë por gjithë ata që e njohën

Me rastin e vdekjes së 1 vjetorit të Daut Zeqirit, kryetari i BDI Ali Ahmeti ka kujtuar atdhetarin e njohur duke theksuar se ka kontribuar shumë për lirinë e trojeve tona dhe sot ndihet krenarë jo vetëm ai por edhe gjithë ata që e njohën.

Përmes akademisë përkujtimore sot kujtuam veprimtarinë e bujshme kombëtare të një atdhetari, që gjithë jetën kontriboi për lirinë e trojeve tona, për të cilin ndihem shumë krenar jo vetëm unë por edhe gjithë ata që e njohën.

Sot bëhen 1 vit që kur na la fizikisht Dauti, por jo edhe veprimtaria e tij e kauzës kombëtare të cilën e filloi nga vitet e 80-ta.

Si pjesëmarrës në tre luftërat çlirimtare të kombit do ta përcjellim brez pas brezi kujtimin për të si shembulli më i mirë i atdhedashurisë.

Lavdi jetës dhe veprës së Daut Zeqirit dhe i përjetshëm qoftë kujtimi për të!

https://www.facebook.com/photo?fbid=719727762854682&set=a.465898708237590

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...