Afrim Gashi rikthehet në përqafim të Mickoskit dhe VMRO DPMNE

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dhe ai i Alternativës, Afrim Gashi janë parë mbrëmjen e sotme në Kuvend. Gjatë daljes nga Kuvendi, kreu i...

Bekteshi: Situata po stabilizohet-çmimet po ulen

Situata po stabilizohet, çmimet e energjentëve janë në rënie, dhe kjo duhet të sjellë edhe ulje të çmimeve të produkteve ushqimore, tha për Detektor ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

“Situata tashmë është stabilizuar. Tashmë është ulur çmimi i energjisë elektrike për amvisëritë dhe konsumatorët e vegjël. Për fat të mirë, çmimi është në rënie edhe në bursa. Shpresoj se KRE do të sjellë ulje të mëtejshme të çmimit të energjisë elektrike në qershor, sepse ne po prodhojmë më shumë. Të gjitha kapacitetet janë në funksion dhe kjo vihet re edhe në besimin e qytetarëve se shteti nuk do të ketë problem në fushën e energjentëve. Por, as në seksionin e çmimeve nuk do të ketë asnjë problem. Nuk do të ketë rritje të çmimeve të energjisë, përfshirë edhe atë të energjisë elektrike. Do të ulen, jemi të bindur se kjo do të ndikojë në uljen e çmimeve të produkteve bazë ushqimore, tha Bekteshi për Detektor.

Latest Posts

Shtëpia e Bardhë: Balona kineze përgjimi kanë fluturuar mbi pesë kontinente

Në të shkuarën katër balona spiune kineze kanë fluturuar mbi Shtetet e Bashkuara mbi vendndodhje që konsideroheshin “me interes për kinezët”, tha Pentagoni të...

Pas vizitës në Londër/ Zelensky mbërrin në Paris. Darkë pune me Macron e Scholz

Presidenti francez Emmanuel Macron ka mirëpritur mbrëmjen e kësaj të mërkure, presidentin ukrainas Volodymir Zelensky dhe kancelarin gjerman Olaf Scholz, për një darkë...