Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Kujdeset i vetëm për 5 fëmijët e tij dhe jeton me asistencë sociale, burri nga Gjakova kërkon kulm mbi kokë


Babai që po kujdeset i vetëm për 5 fëmijët e tij dhe jeton me asistencë sociale, kërkon kulm mbi kokë.

Prenk Nreca nga fshati Pjetrashan i Gjakovës ka vite që këtë shtëpi e ndan me 5 fëmijët e tij.

Pas ndarjes nga ish-bashkëshortja, padyshim që vështirësitë për të rritur fëmijët i vetëm kanë qenë të mëdha.

Megjithatë ai thotë se ia del, pasi jetën po ua kushton atyre.

39-vjeçari jeton me asistencë sociale, ani pse shpeshherë punon dhe fëmijët i lë vetëm në shtëpi.

Gjithçka që Nreca nga Gjakova kërkon është ndërtimi i një shtëpie për 5 fëmijët e tij.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...