Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

10 të vdekur deri tani nga masakra në festivalin e Vitit të Ri Kinez në Los Angeles

10 persona janë vrarë dhe 16 të tjerë  janë plagosur gjate një festivali  ne Los Angelos për Vitin e Ri kinez.

Videot e shperndara ne rrjetet sociale tregojnë policinë dhe zjarrfikëset në zonë që ofrojnë ndihmën e pare.

 

Të plagosurit janë dërguar në spitale të ndryshme të zones.Dëshmitarët okularë thonë se kanë parë një burrë me automatik në zonë  i cili dyshohet se ka qënë autor i ngjarjes tragjke, ndërsa ende nuk është arrestuar nga policia.

 

Motivet e sulmit mbeten gjithashtu te paqarta.

 

Festivali i Vitit të Ri Kinez konsiderohet si një nga më të mëdhenjtë. Los Angeles ka nje perqendrim te larte te popullsise aziatike.

 

Festimet pritet te zgjasin disa dite. Vitin e e shkuar ne festivalin e vitit te ri kinez kane marrë pjesë mbi 100,000 njerez.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...