Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Baton Haxhiu thotë se Kurti e ka pranuar Asociacionin: Problemin e ka si ta emërojë


Haxhiu thotë se Kurti e ka pranuar Asociacionin: Problemin e ka si ta emërojë.

Gazetari Baton Haxhiu, ka thënë në Pressing të T7 se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti “e ka pranuar Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe”.

Por Haxhiu thotë se problemi i Kurtit është si do ta emërojë këtë Asociacion, meqë Kurti si opozitar e ka kundërshtuar ashpër atë.

Haxhiu thotë se Kurti nuk do ta themelojë Asociacionin në janar, por po i kërkohet që të nis negociatat.

“Çfarë e pret Albin Kurtin, Kurit nuk duhet të themelimin e Asociacionit në janar, por duhet të nis negociatat ose e hap çështjen e formimit të Asocicionit, si do të duket asociacioni ajo do të shihet rrugës”, ka thënë Haxhiu.

Gazetari i ka përmendur edhe deklaratat e emisarit amerikan, Gabriel Escobar, që themelimit të Asociacionit i referohet te populli i Kosovës. Sipas Haxhiut kjo i konveno Kurtit, pasi ai dëshiron themelimin e asociacionit t’ia bartë pushteteve të kaluara, tash opozitës.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...