Agim Ademi e konfirmon: Kosovë-Izraeli, me praninë e publikut

Ndeshja ndërmjet Kosovës dhe Izraelit, e planifikuar të zhvillohet më 12 nëntor në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet me praninë e...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Qafë Shtama destinacion turistik; fluks vizitorësh gjatë fundjavës

Parku Kombëtar i Qafshtamës është një pikë turistike e preferuar edhe gjatë stinës së dimrit.Pas borës së parë për këtë sezon, dhjetëra turistë kishin zgjedhur të kalonin fundjavën në Qafshtamë, për të shijuar bardhësinë dhe natyrën.

 

Një pjesë turistë për herë të parë, ndërsa të tjerë e vizitonin Parkun e Qafshtamës për të disatën herë, por për të gjithë problem mbetet rruga, e cila është e dëmtuar dhe e rrezikshme.

 

 

TURISTË

1-“Vijmë gjithmonë, vijmë shumë shpesh, gati çdo fundjavë. Qafshatama ka ajër fantastic, natyrë fantastike.”

2-“Më pëlqen shumë natyra, era e pishave, vendi është i mrekullueshëm. Rruga është pak e vështirë.”

3-“E frekuentojmë shumë, vijnë nga Kosova, por edhe vendas. Ujin e ka shumë të mirë dhe klimën.”

4-“Hera e parë që vij në Qafështamë, për të kaluar një ditë pushimi.”

5-Është hera e parë, vijmë nga Lezha, rruga është pak e vështirë.

6-“Vijmë për herë të tretë, është shumë bukur, por rruga është copë-copë.”

7-“Shumë bukur, vijmë nga Presheva.”

 

Parku Kombëtar i Qafshtamës dallohet për masivin e pishës së zezë dhe ahut, vlerat kurative të ajrit të pastër, por po ashtu edhe për ujin e burimeve, që vlerësohet si i lehtë dhe i pasur me magnez.

Latest Posts

Të shtëna me armë pranë Universitetit të Nevadës në SHBA, raportohet për viktima

Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona...

Panik në Bruksel, larje hesapesh mes bandave! Plagosen tre persona

Brukseli është tronditur sërish mbrëmjen e së mërkurës, ku si pasojë e të shtënave me armë kanë mbetur tre persona të plagosur.   Mediat belge...

Mos i humbisni

Spasovski: Vanja ka vdekur nga plaga me armë zjarri, janë gjetur dy armë në afërsi të Shkupit

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski në një deklaratë të mbajtur mbrëmë në lidhje me pyetjen nëse Vanja, vajza 14-vjeçare, ka qenë e...

Moti i acartë shkakton 3 viktima në Gjermani

Prej disa ditësh Gjermani është “pushtuar” nga moti i acartë, dhe për pasojë tre persona kanë humbur jetën.   Gjithashtu prej 3 ditësh është i...

Frika nga një “Çernobil i ri”, ngrihet alarm për një rrjedhje në fabrikën e mbetje radioaktive

Sellafield, objekti bërthamor më i rrezikshëm i Evropës, ka një rrjedhje të përkeqësuar nga një kapanon i madh mbetjesh radioaktive që mund të rrezikojë...