Bekteshi – Shaqiri: Më ndryshimet kushtetuese do të ndryshohet dhe e ardhmja e vendit

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sonte ka vazhduar takimin me qytetarët e komunës së Jegunovcës. Para të pranishmëve krahas kryetarit Ahmeti, fjalim rasti kanë...

Bekteshi paralajmëron investim të ri nga Belgjika me mbi 300 punëtorë

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes një postimi në fejsbuk ka njoftuar për një investim të ri nga Belgjika, fabrikë për prodhimin e baterive e cila pritet të punësojë rreth 300 punëtorë.

Gjithashtu, Bekteshi gjatë vizitës në Bruksel, ka zhvilluar takim edhe me investorë të tjerë potencial për të investuar në Maqedoninë e Veriut.

Ja postimi i plotë i ministrit Bekteshi:

“Nga Belgjika investim i ri në Maqedoni të Veriut! Fabrikë moderne pë prodhimin e baterive me mbi 300 punëtor” – ka shkruar Bekteshi.

Latest Posts

Arrestohet Alda Klosi, ish-zyrtarja e lartë së cilës pastruesja i vodhi qindra mijëra euro

Arrestohet nga policia nga Tirana Alda Klosi, ish-drejtoresha e koncesioneve në Ministrinë e Ekonomisë. Ish-zyrtarja e lartë, e cila ka qene edhe shefe kabineti...

Scholz: Qeveria gjermane do të vazhdojë të punojë ngushtë me Melonin

Qeveria gjermane dëshiron të vazhdojë bashkëpunimin e saj të ngushtë me udhëheqjen e re italiane nën kryeministren e djathtë Giorgia Meloni, deklaroi kancelari...

BE përgatit më shumë sanksione ndaj Rusisë; Kremlini, gati për sulm

Bashkimi Evropian do të prezantojë paketën e tij të 10-të të sanksioneve kundër Rusisë më 24 shkurt, për të shënuar përvjetorin e agresionit të...