Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...

Thaçi bëri homazhe tek varri i Arbën Xhaferit me rastin e 75 vjetorit të lindjes së tij

Sot kryetari i PDSH-së z.Menduh Thaçi bëri homazhe tek varri i Arbën Xhaferit me rastin e 75 vjetorit të lindjes së tij.
Të bashkangjitur Ju dërgojmë foto, video dhe gjithashtu më poshtë gjeni fjalimin e kryetarit të PDSH-së në formë tekstuale.
“Arbën Xhaferi një kolos i madh i historisë shqiptare por edhe më gjërë, një kontribues i madh i ecjes përpara të çështjes shqiptare, pa diskutim edhe njeriu që vendosi themelet e politikës së re komëbtare dhe demokratike të shqiptarëve të Maqedonisë. Kur z.Xhaferi erdhi në vitin 1993, ai i vendosi konturat e vërteta filozofike dhe politike të lëvizjes tonë kombëtare. Mendoj se gjeneratat do ta përkujtojnë si intelektual e si politikan i cili ka dhënë kontribute shumë të mëdhaja. Kontributi kryesorë në politikë është ecja përpara por edhe parandalimi i gjakderdhjeve mes popujve”.

Latest Posts

Nëse i shihni diku këta dy persona, lajmërojeni menjëherë policinë

Policia shpall në kërkim dy persona nga Drenasi Policia e Kosovës ka shpallur në kërkim dy persona nga Komuna e Drenasit, pasi dyshohen për veprat...

Berisha kërcënon Ramën para 11 shkurtit: Largohu, ose do përballesh me probleme të mëdha

Teksa ashpërsoi gjuhen ndaj Ramës që refuzoi të merrte pojesë në seancën parlamentare të kësaj të enjte I kërkuar nga opozita për sqarime...

Komisioni Evropian miratoi një donacion shtesë prej 22,5 milionë euro për sistemin rajonal të menaxhimit të mbeturinave

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për hua me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, me të cilën u siguruan 55 milionë euro për zhvillimin e...

Grubi: Korridori 8 shumë domethënës për qytetarët, ekonominë dhe për lidhje rajonale

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë – Artan Grubi i shoqëruar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski, zëvendësministri Bekim Rexhepi,...