“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Ali Ahmeti: Burrin e prish lakmia

Duke bashkë-biseduar me qytetarët e Tetovës, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim tha se është pikërisht, lakmia ajo që e prish burrin.

Duke treguar një tregim të vjetër, popullorë, Ahmeti tha se 12 burra me mustaqqe kanë diskutuar me javë të tëra për ta zbuluar këtë dhe është vendosur që burrin nuk e prish as baltosja, as shuplaka e as asgjë tjetër.

“Kanë diskutuar pa ndalë. Një grua që u shërbente i ndëgjonte se si zihen. Del në ditën e 10-të e hap kanatën dhe u thotë burrave, a ka mundësi tu ndihmoj se po shoh që po ziheni tashmë 10 ditë. Vendsonin ta ndëgjojnë, ajo u thotë, asgjë nuk e prish burrin,por burrin e prish lakmia, asgjë tjetër vetëm lakmia. Më pyeti një gazetar, cka i ka ndodhur Katica Janvevës, edhe unë I thash, e bëri nga lakmia”, tha Ahmeti.

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...