Grubi: Ftoj edhe VMRO të kontribuoj në ndërtimin e Maqedonisë europiane

Në fjalimin e tij në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka përmendur sërish rëndësinë e anëtarësimit të...

Ahmeti ngushëllon familjen Krasniqi e Mehmetaj me rastin e vdekjes së bashkëshortes së heroit Adrian Krasniqi

Kryetari i BDI Ali Ahmeti ka shprehur ngushëllime për familjen Krasniqi e Mehmetaj me rastin e vdekjes së Meritës, bashkëshortes së heroit Adrian Krasniqi.

Ndonëse ndonjëherë dhimbja nuk mund të shërohet me fjalë por të paktën rikujtimi për ata që dhanë shumë për këtë popull dhe familjarët e tyre, të jetë mësim për gjeneratat e reja që historia e shenjtë e shqiptarëve nuk duhet harruar në asnjë moment, ka shkruar Ahmeti.

Të nderuara familje Krasniqi e Mehmetaj,

Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta për vdekjen e Meritës, e cila iku nga kjo jetë në moshën më të mirë, duke lënë plagë jo vetëm për ju por edhe për gjithë ata që e njohën.

Ndonëse ndonjëherë dhimbja nuk mund të shërohet me fjalë por të paktën rikujtimi për ata që dhanë shumë për këtë popull dhe familjarët e tyre, të jetë mësim për gjeneratat e reja që historia e shenjtë e shqiptarëve nuk duhet harruar në asnjë moment.

E tillë ishte familja Krasniqi, që kombit i dha jo vetëm Adrianin por edhe tetë dëshmorë të tjerë. Adriani bashkë me Meritën që në moshë të re punonin për çështjen kombëtare duke sakrifikuar gjithçka.

Merita përjetoi shumë sfida që në bankat e shkollës së mesme kur edhe përjetoi helmimet e viteve 90-ta.

Dhe sot kujtojmë që të dy, familjet e tyre dhe ndajmë dhimbjen me ta.

I lehtë qoftë dheu për të gjithë të rënët për çështjen kombëtare!

https://www.facebook.com/photo?fbid=723582842469174&set=a.465898708237590

Latest Posts

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.   Gratë ishin anëtare të...

Zenku – Aliu: Fronti pro-europian betonon bindjen e shumicës së shoqërisë për integrim në BE

“Ndikimi rus vërehet tek blloku politik maqedonas. VMRO-DPMNE dhe E majta dita ditës po izolohen. Informacionet flasin që ka deputetë nga VMRO-DPMNE me orientim...

Pas 3 muajsh konsultime/ Miratohet ligji për tatimin e profesioneve të lira

Pas 3 muajsh konsultime, projektligji për tatimin e profesioneve të lira u miratua në Komisionin e Ekonomisë, mes debatesh dhe kundërshtimesh nga ana e...