Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Grubi: Po hesht, po duroj, po veproj sipas porosisë së Ali Ahmetit

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ka reaguar nëpërmjet një statusi në fejsbuk për situatën e krijuar brenda Bashkimit Demokratik për Integrim në lidhje me të ashtuquajturin “Grup i zjarrit”. Nëpërmjet këtij statusi, ku në foto paraqitet serioz dhe i “vrenjtur”, ai shkruan se “Po hesht, po duroj, po veproj sipas porosisë së Ali Ahmetit!”.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/733038298185691

Latest Posts

Grubi priti në takim Xhaçkën: Integrimi në BE interes i shtetit dhe qytetarëve

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi priti në takim ministren për Europë...

Gjermania i dorëzon Ukrainës 18 tanke Leopard 2

Forcat e armatosura të Ukrainës kanë marrë 18 tanke moderne luftarake Leopard 2A6 nga Gjermania, konfirmoi të hënën kancelari Olaf Scholz gjatë një konference...

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...