Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

Lumi Trepça rrezikon banorët


Pas vërshimeve, lumi Trepça rrezikon banorët.

Reshjet e mëdha të shiut ditëve të fundit bënë që pjesët anësore të Lumit Trepça në magjistralen Mitrovicë-Bajgorë, të shemben edhe më shumë.

Banorët, fajin për këtë po ia lënë institucioneve përgjegjëse, për shkak të moskryerjes së punës ashtu siç duhet, pasi sipas tyre, vetëm se e kanë rënduar gjendjen e lumit.

Drejtori për Siguri dhe Emergjenca në Mitrovicë, Bahtir Maxhuni, ka thënë se janë duke bërë përpjekje për të sanuar problemin.

Maxhuni tutje tha se në bashkëpunim me Ministrinë e Infrastrukturës kanë vendosur edhe shenjëzimet për ata që kalojnë këtej pari, që të mos afrohen tek pjesa e shembur.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...