“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Opozita, kjo ofenduese e popullit

Lirim Shabani

Portalet e Lëvizjes Besa i paskan dhënë jehonë ofendimit që mbrëmë, Adnan Azizi, themelues i kësaj partie, i bëri popullit nga i cili do të kërkojë votën në zgjedhjet e ardhshme. Ngjashën pati vepruar edhe Arben Taravari, kur ofendoi nëpunësit e administratës. Rezultati u pa në zgjedhje: fitore bindëse e Ali Ahmetit.

Dhe, që kjo të duket më e pështirë, ofendimin e bën një shëtitës partish, i cili mendon se me një fitore në Tetovë, e sheh Stambollin. Adnan Azizi paska haruar se dikur, BDI-ja e humbi Tetovën, por e riktheu dhe i fitoi të gjitha zgjedhjet.

Dhe, që kjo të duket ende më e pështirë, ofendimin e bën një përçarës, i cili partinë e tij e rrëzoi përdhe, duke e ndarë në dysh, e për të mbijetuar, e çoi në prehër të Zoran Zaevit.

Dhe, që kjo të duket shumë më e pështirë, ofendimin e bën një partiak i cili vazhdon të tentojë të tërheqë në partinë e tij “dhen” nga tabori i BDI-së. Adnan Azizi paska harruar që dikur ishte “dele” e BDI-së, humbës i PDSh-së dhe kapitulues i DR-së.

Adnan, në reagimin tënd ka shumë gabime gjuhësore. Ndreqi!

Latest Posts

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...