Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...

Sherr në Fier/ Qytetarët lajmërojnë policinë, në vendngjarje gjenden kaçavidë, çekan dhe kapuç

Konflikt për motive banale në qendër të qytetit të Fierit.

 

Policia gjen në vendin e ngjarjës një cekan, një kacavidë dhe një kapuc.

 

Mësohet se ka qenë një sherr mes dy personave ai që sjellë në vendin e ngjarjes uniforma të shumta policore, ndërsa qytetarët i janë trembur faktit për përshkallëzim të sherrit.

 

Blutë kanë rrethuar vendin e ngjarjes e kanë marrë edhe objektet e gjetur aty.

 

Mësohet se është shoqëruar në mjediset e komisariatit një person lidhur me sherrin.

Latest Posts

Ministrja gjermane: Duhet të nisë rindërtimi i Ukrainës

Ministrja gjermane për Zhvillim, Svenja Schulze, ka thënë se duhet të nisin përgatitjet për rindërtim të Ukrainës dhe riparim të dëmeve të luftës.   Ajo i...

Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

Uniformat e Policisë edhe në gjuhën shqipe, Grubi: Mision i kryer me sukses

Në Maqedoninë e Veriut ka hyrë në fuqi Dekreti për uniformat e policisë, të cilin Qeveria e miratoi para një viti në bazë të...