“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Vendoret e 14 majit/ Pas Berishës, edhe Meta dorëzon në KQZ emrat e komisionerëve

Pas Partisë Demokratike, edhe Partia e Lirisë ka dprëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve emrat e komisionerëve për zgjedhjet vendore të 14 majit 2023.

 

Partia e drejtuar nga Ilir Meta i ka dorëzuar emrat një ditë para përfundimit të afatit ligjor.

 

Kujtojmë se ditën e djeshme, ishte PD e drejtuar nga Sali Berisha ajo që dorëzoi në KQZ emrat e komisionerëve edhe pse nuk njihet nga gjykata, ndërsa grupimi i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj pritet që ti dorëzojë nesër.

 

Këtë gjë e bëri të ditur përfaqësuesi ligjo Indrit Sefa në një intervistë për Vizion Plus.

Latest Posts

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...

Ngjarja tragjike në Tuz/ Iliri vrau Sheilën 19-vjeçare në sy të familjes pasi ajo i tha se nuk e donte më

Në Gjykatën e Lartë në Podgoricë, Ilir Gjokaj ka rrëfyer vrasjen e nëntëmbëdhjetëvjeçares Sheila Bakia para shtëpisë së saj në Tuzi, ku ka plagosur...

Nën betim, Boris Johnson mohon se ka gënjyer për festat në pandemi

Ish-kryeministri britanik, Boris Johnson, ka insistuar “me dorë në zemër” se nuk i ka gënjyer kurrë ligjvënësit për disa festa që janë mbajtur gjatë...