“Uragani” Ahmeti do t’i fryjë “të zjarrtit”

SHKRUAN: Ljubisha Nikollovski Përgenjështrim i opinionit është mendimi se të ashtuquajturit “të zjarrtit”, të pakënaqur me punën e Artan Grubit dhe Bujar Osmanit, luftojnë për...

Zbulohet e vërteta/ Mickoski nuk ishte në luftë, në 2001 studionte në Itali

Edhe pse dit më parë, i pari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski e tha publikisht në media se gjatë periudhës së luftës, pra në vitin 2001 ka qenë vullnetarë, kjo është një gënjeshtër, raporton indeks.mk

Tjetër gjë shkruan në biografi, e tjetër gjë thotë vet Mickoski.

Sipas biografisë, Hristian Mickoski ka ndjekur studimet në Universitetin “Shën Kirili dhe Metodi” nga viti 1996 deri në vitin 2001.

Kurse nga 2001 deri në vitin 2002 i pari i VMRO-së ka qëndruar në Itali ku ka ndjekur studimet për një vit në Universitetin në Peruxha dhe Siena të Italisë.

Latest Posts

Berisha prezanton kandidatin për Burrelin: Bojkoti i zgjedhjeve vendore, gabim që nuk përsëritet

Kreu i “Foltores”, Sali Berisha edhe këtë të enjte ka vijuar prezantimin e kandidatëve të tij për zgjedhjet vendore të 14 majit. Këtë herë...

Irani dënon me vdekje pesë persona që thotë se punuan për Izraelin

Një gjykatë në qytetin veriperëndimor të Iranit, Urmia, ka dënuar me vdekje pesë persona – katër burra dhe një grua – të cilët...

Shpërndanin drogra të forta në Tiranë/ Gjykata lë në burg 10 personat e arrestuar  (EMRAT)

Gjykata penale la në burg 10 personat e arrestuar ditën e djeshme, pasi shpërndanin drogëra të forta në ambiente të ndryshme të Tiranës.   Në...