Talat Xhaferi: Me ligj zbatojmë kërkesat e kahmotshme të qytetarëve

Sonte, Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti kanë mbajtur tubim në Çair në një pritje jashtëzakonisht e madhe nga aktivistët e BDI....

A do të bie borë? Ky është parashikimi i motit për këtë javë


Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se kjo javë parashihet të jetë me mot kryesisht të vranët.

“Nuk parashihen reshje të intensitetit të lartë por vetëm riga dhe fjolla të dobëta bore”, njofton IHMK.

“Temperaturat minimale gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet – 4 deri 8 gradë Celsius. Rigat e dobëta parashihen ditën e martë dhe të enjte, ndërsa fjollat e dobëta të borës parashihen ditën e premte”, njofton IHMK

Këto reshje të intensitetit të dobët parashihen gjatë ditëve të ardhshme, nuk do të përfshijnë gjithë territorin.

Reshje të intensitetit mesatar parashihen të jenë rreth relievit malor, kryesisht në formë të dëborës.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes“, njofton IHMK.

Latest Posts

Vizita e Xi Jinping në Moskë/ Blinken: Kina po mbulon diplomatikisht krimet e luftës së Rusisë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka reaguar pas takimit mes presidentit kinez Xi Jinping me presidentin rus Vladimir Putin në Moskë. Sipas...

“Aktivisti” po shqyrtohet në KQZ/ Celibashi: Do marrim vendim

Komisioneri i KQZ, Ilirian Celibashi në emisionin Quo Vadis në Vizion Plus bëri me dije se institucioni që ai shqyrton ka marrë në vlerësim...