Grubi takon u.d. Ambasadorin Gjerman Otto Graf: Ndryshimet kushtetuese këtë vit!

Zëvendës kryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi, ka pritur në takim ushtruesin e...

Chollet dhe Escobar kërkojnë kthimin e lapidarit të UÇPMB-së në Preshevë!?

Në një deklaratë të dhënë për mediat serbe përfaqësuesit amerikan duket se kanë ushtruar presion mbi Serbinë për një sërë cështjesh.

Ajo që vlen të theksohet çka edhe paraqet risi në deklaratat e dy përfaqësueve amerikanë por edhe të vet qëndrimit të këtij shteti është kërkesa decidive për kthimin e lapidarit të UÇPMB-së në Preshevë, i cili ishte hequr dhunshëm nga shteti i Serbisë me 20 janar 2013.

Mbetet të shihet se cili do të jetë reagimi i autoriteteve në Beograd karshi kësaj kërkese direkte dhe të prerë nga Escobar dhe Chollet.

Latest Posts

Rikthimi i basteve online/ Fidel Ylli tregon detajet, si do procedohet në vazhdim dhe qëllimi i qeverisë

Rikthimi i basteve online është një ka temat që ka ngjallur mjaft debat në vendin tonë. Të shumtë janë ata që e kanë kritikuar...

Marrëveshja Kosovë – Serbi/ Franca e Gjermania bëjnë thirrje për zbatimin e saj

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka deklaruar se pret që Qeveria e Kosovës të nisë bisedimet për formimin e Asociacionit të komunave...