Drama e Jeton Nezirajt, ndër përkthimet më të mira në maqedonisht

“Ballkan Bordelo” nga Jeton Neziraj, është njëra nga tri veprat e autorëve ballkanikë që është përzgjedhur për botim në gjuhën maqedonase. Përkthimin e kësaj drame...

PD e Bashës dorëzon në KQZ listën e anëtarëve të KZAZ

PD dorëzon listën e anëtarëve të KZAZ per zgjedhjet lokale te 14 majit.

 

Ka qenë Sekretari i Përgjithshëm i PD z. Gazment Bardhi që ka dorëzuar listën e plotë të anëtarëve dhe sekeetarave të KZAZ për zgjedhjet vendore .

 

Levizja e grupit Basha-Alibeaj-Bardhi qe zyrtarisht drejtojne PD-ne, vjen pak pasi grupi i Berishes gjithashtu kishte derguar ne KQZ nje liste me emra kandidatesh per te qene anetare te KZAZ si perfaqesues te partise demokratike.

 

E megjithate KQZ njeh ligjerisht ne krye te PD, Lulzim Bashen, persa kohe ende nuk ka nje vendim te formes se prere te gjykates pasi dy grupimet jane  ne gjyq per kete gje.

 

Deri tani Basha-Alibeaj kane zyrtarizuar disa kandidate ne bashki te caktuara per zgjedhjet e 14 majit.

 

Latest Posts

Të paktën 6 të vrarë nga të shtënat në një shkollë në SHBA

Të paktën tre fëmijë dhe tre të rritur u vranë pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë private të krishterë në...

Aksident në aksin Berat-Dimal/ Përplasen dy makina, plagosen rëndë shoferët

Një aksident  ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal,në vendin e quajtur “Ura e Moravës”.   Dy mjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe njëra nga mjetet ka...

Panariti: Mbështetja për bujqësinë, shumë më pak se Kosova e Maqedonia e Veriut

Ish ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka deklaruar se mbështetja në bujqësi në vendin tonë është shumë herë më e ulët se në...